Історія вишивки

Comments (2786)

Виникнення вишивання, одного з наймасовіших видів народного мистецтва, відноситься до епохи первісної культури і пов'язане з появою першого стібка при шитті одягу зі шкір тварин.

Вишивкою називається прикраса виробів з різних матеріалів орнаментальним візерунком або сюжетним зображенням виконаними нитками і іншими матеріалами вручну за допомогою голки або машинним способом.

Матеріалом для вишивки в різний час служили жили тварин, натуральні або пофарбовані нитки льону, конопель, бавовни, шовку, вовни, волосся, а також перли і дорогоцінні камені, намиста і бісер, блискітки, черепашки, золоті і мідні бляшки, монети . Вишивка тісно пов'язана з побутом, працею, природою і, таким чином, завжди відображала художні смаки і уявлення, виявляла національну своєрідність і майстерність кожного народу.

Перехід від кам'яного і кістяного шила до кістяний, а потім бронзової та сталевої голці сприяв винаходу і вдосконалення все нових і нових способів шиття і вишивання.

Виникнувши в далекій давнині, мистецтво декоративної вишивки на протязі багатьох століть зберігається в оздобленні житла, одягу і різних предметів побуту.

Немає точних відомостей про те, де і коли з'явилася вишивка взагалі, і коли вишивка хрестом виділилася в окремий вид рукоділля. Оригінальних вишивок, що датуються раніше ХII століття, майже не залишилося. Але зображення одягу та предметів інтер'єру свідчать про те, що вишивка з'явилася набагато раніше. У різних країнах візерунки відрізнялися за стилем і використовуваним кольорам. У вишивці відбивалися національний колорит і власне бачення краси кожного народу.

В Західній Європі лічильна вишивка стала особливо популярна в ХVI столітті. У той час вона складалася в основному з біблійних сюжетів і текстів, що поєднують різні техніки виконання. До кінця ХVIII століття на зразках вишивки виразно став переважати класичний стежок хрестом. А за тематикою вишивки стали більш різноманітні.

На Сході вишивками традиційно прикрашали домашнє начиння - килими, накидки, в'ючних мішки. Відмінною особливістю східних вишивок є різноманіття застосовуваних квітів і складність орнаменту. Великий шовковий шлях сприяв поширенню вишивки по Європі.

В Росії вишивка завжди була дуже символічна. Деякі візерунки народилися ще в глибоку давнину і несуть на собі відбиток язичницької символіки. Знахідки археологів свідчать про те, що на Русі вишивали ще в Х столітті. Поступово вишивка набуває все більшого поширення в оздобленні костюма і предметів побуту. З ХVIII століття вона входить в життя всіх верств населення.

Cyfra Telewizja

montaż anten satelitarnych
Wołomin, Konstancin, Błonie, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Piastów, Łomianki, Płochocin, Babice, Zielonka, Sulejówek, Pruszków, Podkowa Leśna, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Marki, Warszawa, Piaseczno, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Legionowo