Історія вишивки бісером

Comments (222)

Традиція розшивати одяг, предмети побуту намистинами, черепашками, перлами існує у багатьох народів. У Росії мистецтво вишивки бісером сягає своїм корінням в глибоке минуле. Швидше за все, воно прийшло до нас з Візантії.

Згідно з археологічними даними, бісер був знайомий уже людям в Київській Русі. Яскраві, барвисті вироби з бісеру та стеклярусу отримали в Росії надзвичайно широке поширення.

Гарний і міцний матеріал з успіхом використовувався при оформленні інтер'єрів, для обробки народних костюмів і предметів культового призначення. Чого тільки не робили наші предки з бісеру, стеклярусу і намистин! Область застосування цього матеріалу виявилася дуже широкою - від дитячої іграшки до гобеленів. Вишивали картини з жанровими сценками, ікони. Стеклярусними гобеленами прикрашали стіни у палацах, в тому числі і імператорських.

Бісер застосовувався для прикраси одягу та виготовлення різних предметів її оздоблення. Традиційний російський костюм був дуже барвистим. У музеях можна побачити численні шиті бісером зразки одягу, головних уборів, поясів, намист.

Ряд виробів з бісеру призначався для церковного вжитку. Це являє собою прикрашене бісером ікони, оклади до них, різні ритуальні предмети - одяг, свічники, ціпки.

З кінця XIX століття вишивка бісером широко використовується для прикраси вечірніх нарядів, дамських сумочок. Вишивки бісером, плетені або ткані прикраси все частіше можна було побачити на виставках і в модних салонах. Подарувати бісерні дрібничку, виконану своїми руками, вважалося ознакою хорошого тону. Це міг бути вишитий гаманець, чохол на люльку або ручку, прикрашена бісером шкатулка.

З початку XX століття бісер міцно утвердився в світі моди. Сучасні модельєри розглядають бісер як унікальний матеріал, який прийшов до нас із глибини століть нарівні з дорогоцінними каменями і не поступається їм у блиску і красі. Старовинні роботи служать невичерпним джерелом нових ідей і натхнення. Запозичення окремих прийомів, техніки виконання, елементів орнаменту надає сучасним речам незвичайний колорит.

В наш час як ніколи стали цінуватися вироби, створені вручну. У них найбільш повно можуть бути виражені індивідуальність людини, його творчі здібності, багата фантазія.

222 Comments

Cyfra Telewizja

montaż anten satelitarnych
Wołomin, Konstancin, Błonie, Raszyn, Ożarów Mazowiecki, Piastów, Łomianki, Płochocin, Babice, Zielonka, Sulejówek, Pruszków, Podkowa Leśna, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Marki, Warszawa, Piaseczno, Komorów, Grodzisk Mazowiecki, Legionowo